fbpx

Artık günümüzde ameliyatsız yüz gençleştirme ve yüz germe yöntemlerine ilgi giderek artmaktadır. Çünkü, hastalar operasyonun getirmiş olduğu strees ve risklerden uzak durmay tercih etmektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde en çok popülarize olanlar;

Örümcek ağı uygulaması ve iple yüz askılam yöntemleridir. Bu yöntemlerde kullanılan materyaller genellikle cerrahi dikiş olarak kullanılan ve zaman içerisinde eriyen sütürlerin modifikasyonlarıdır. Bu işlemler ayrı ayrı uygulanabilsede kliniğimizde genellikle kombine ederek mükemmel sonuç elde ediyoruz.

Artık günümüzde ameliyatsız yüz gençleştirme ve yüz germe yöntemlerine ilgi giderek artmaktadır. Çünkü, hastalar operasyonun getirmiş olduğu strees ve risklerden uzak durmay tercih etmektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde en çok popülarize olanlar; örümcek ağı uygulaması ve iple yüz askılam yöntemleridir. Bu yöntemlerde kullanılan materyaller genellikle cerrahi dikiş olarak kullanılan ve zaman içerisinde eriyen sütürlerin modifikasyonlarıdır. Bu işlemler ayrı ayrı uygulanabilsede kliniğimizde genellikle kombine ederek mükemmel sonuç elde ediyoruz.

ÖRÜMCEK AĞI UYGULAMASI

Örümcek ağı uygulaması genellikle 35-50 yaş arası kadın ve erkeklerde yüz bölgesindeki hafif ve orta dereceli sarkmaları tedavisi için kullanılmaktadır. İşlem lokal anestezi altında yapılmakta ve 30 dakika civarı sürmektedir. İşlemde istenilen bölgeye içinde ipler bulunan iğneler çapraz şekilde yerleştirilmekte ve iğneler çekilerek cilt altında ipler ağ şeklinde kalmaktadır. cilt –cilt altı bölgede kalan ipler zaman içerisinde o bölgede inflamatuvar (iltihabi) bir reaksiyon yaratarak yara iyileşme hücrelerinin o bölgede toplanmasına neden olurlar. Bu hücrelerden , özellikle kan pulcularından salgılanan büyüme hormonları sayesinde hızlı bir kollajen ve elastin sentezi olmaktadır. Ayrıca, kullanılan iplerin içerisinde de çeşitli doku büyüme fktörleri bulunmaktadır. Bu algılanan doku büyüme faktörleride yeni doku sentezini tetiklemekte ve cildin kalitesini ve dolgunluğunu arttırmaktadır. Bu işlem sonrasında doğal bir güzellik ve gençleşme sağlanmaktadır. işlemden sonra etki 2. Ayda maksimum seviyeye ulaşmakta ve 1,5-2 yıl ömrü bulunmaktadır.

Örümcek ağı uygulamasının en büyük avantajı ve hastalar tarafından tercih edilme sebebi, işlemin kısa süre içerisinde (yaklaşık 20-30 dakika) yapılıp, hastanın hemen iş ve sosyal hayata dönebilmesidir. Ayrıca, klasik operasyonlarda görülen yan etki ve komplikasyonlar (istenmeyen yan etkiler) görülme olasılığının oldukça düşük olmasıdır.

İPLE YÜZ ASKILAMA

İple yüz askılam yönteminde de , aynı örümcek ağı uygulamasındaki gibi iğneler kullanılmaktadır. Ancak, örümcek ağı yönteminde kullanılan iplerden farklı olarak bu yöntemde kullanılan iplerin yüzyleri pürtüklü ve tırtıklıdır. Böylece , ipler çekildikçe istenilen ölçüde askılama ve germe yapılabilmektedir.

İple askılama işlemi için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Özellikle orta ve ileri sarkmaları olan hastarın tedavisi için ideal bir yöntemdir. İşlem lokal anestezi altında steril şartlarda yapılmaktadır. En sık uygulanan bölgeler; yanak sarkmaları, jowl denilen yanak ile böyun geçiş bölgesindeki sarma bölgesi, gıdı bölgesi ve boyun bölgesidir. Ayrıca, kaş kaldırma yöntemi olarak da sıklıkla uygulanmaktadır. İşlemde iğneler yerleştirildikten sonra dışarıda kalan ip ile germe kuvveti uygulanarak istenilen ölçüde kaldırma ve germe yapılmaktadır. Daha sonra ipin cilt dışında kalan kısmı kesilerek işlem sonlandırılmaktadır.

Bu işlemin; anestezi gerekmemesi, kısa sürede uygulanabilmesi ve yan etkilerin oldukça az olması avantajıdır. Ancak , yaklaşık 1,5 yıl ömrünün olmaması ise dezavantajıdır.

Görüşme Başlat
Merhaba
Whatsapp üzerinden bilgi verebiliriz ?
Powered by