Leke ve akne tedavilerinde artık günümüde daha az invaziv olan yöntemler tercih edilmektedir.

Kliniğimizde leke , akne izlerini gidermek ve cildin gençleşmesini sağlamak amacı ile PRP ve mezoterapi (mezolift) uygulamaları yapılmaktadır.

PRP (PLATELET RİCH PLASMA) UYGULAMASI

Prp yani plateletten zengin plazma uygulaması son 3-4 yıldır oldukça popüler bir estetik girişim olmuştur. Hastalar arasında gençlik aşısı olarak bilinmektedir. Bu uygulama ile yüzde doğal bir gençleşme ve dolgunluk oluşmakta ve yan etkisi yok denecek kadar azdır. Çünkü, işlemde hastanın kendi kanı dışında başka bir ilaç kullanılmamaktadır.

Prp Nasıl Uygulanır ?

Prp uygulanacak kişiden yaklaşık 10 cc kan alınmakta, bu kan santrifüj cihazı denilen alet ile 2 katmana ayrılmakta. Altta kan pıhtısı ve üstte plazma (serum) ayrışan tüpteki kanın hemen pıhtı üzerindeki 1 cc lik plazma plateet denilen kan pulcuklarından oldukça zangindir. Bu 1 cc lik serum özel iğneler ile yüzün istenilen bölgesine deri içi (intradermal) enjekte edilir. Kalan serumda tercihe bağlı olmak üzere yüzde çok sayıda delik açan alet (dermaroller) veya iğne ile delinerek maske olarak uygulanır.

Prp Nasıl Gençlik Sağlamakta ?

Prp doğal br gençlik sağlamaktadır. Prp uygulanan bölgede kan pulcukları yoğun şekilde bulunduğu için bu kan pulcuklarının içerisinde damar büyüme faktörü gibi çok sayıda büyüme faktörü vardır. Bu büyüme faktörleri sayesinde o bölgede damarlanma artmakta, bağ doku sentezi artmakta ve böylece cildin kan dolaşımı ve oksijenlenmesi arttığı için parlaklık-ışıltı oluşmaktadır. Ayrıca cildin bağ doku element sentezide arttığı için cilt daha dolgun ve esnek olmakta ve doğal bir güzellik oluşmaktadır.

Prp Kaç Kez Uygulanmalıdır ?

Prp nin kaç kez uygulanması konusunda kesin bir talimat bulunmamaktadır. Ancak, 3 hafta ara ile 3 kez prp uygulamasının etkilerinin uzun ömürlü olduğu var sayılmaktadır. Yine de son karar hastanındır.

MEZOTERAPİ (MEZOLİFT) UYGULMASI

Mezoterapi uygulaması da prp uygulaması gibi son yıllarda oldukça popülerdir. Prp den daha etkili gibi görünse de uygulanan ilaçlara bağlı yan etki oluşma ihtimali prp den daha yüksektir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır ?

Mezoterapi muayenehane şartlarında lokal anestezi sağlayan krem uygulamasının ardından hastanın isteğine göre seçilen ilaç deri içi enjekte edilir. Bu ilaçların bazıları da maske olarak uygulanır. Mezoterapi özellikle cilt lekelerinin açılmasında, küçük çatlakların giderilmesinde etkilidir.

Görüşme Başlat
Merhaba
Whatsapp üzerinden bilgi verebiliriz ?
Powered by